Prawo spółek handlowych / M&A

.

Naszym krajowym i międzynarodowym Klientom oferujemy szerokie spektrum usług doradczych w zakresie prawa spółek handlowych. Doradzamy przy zakładaniu spółek, wyborze odpowiedniej formy prawnej, sporządzaniu umów spółek i statutów, a także przy sporządzaniu umów z członkami organów spółek handlowych.

Wsparcie przy przejęciach i sprzedaży przedsiębiorstw, nabywaniu udziałów w spółkach oraz przy innych transakcjach kapitałowych już od wielu lat stanowi główny obszar praktyki naszej Kancelarii. Nasi Klienci doceniają nasze bogate doświadczenie w szczególności w projektach i transakcjach międzynarodowych. W tym zakresie posiadamy wieloletnie doświadczenie, wszechstronny zespół i ogólnoświatową sieć kontaktów. Jednocześnie naszym Klientom, stanowiącym przede wszystkim średnie przedsiębiorstwa, oferujemy tradycyjne osobiste wsparcie i koordynację działań na poziomie centralnym. Dzięki zaangażowaniu naszych specjalistów z zakresu prawa podatkowego w świadczonym przez nas doradztwie zawsze bierzemy pod uwagę aspekty podatkowe.

Możemy Państwu zaoferować nasze wsparcie w poniższym zakresie:

  • nabycie i sprzedaż przedsiębiorstw, transakcje typu Joint Venture oraz nabywanie udziałów w spółkach handlowych
  • zakładanie przedsiębiorstw, start-upów oraz działalność inwestycyjna typu Private Equity i Venture Capital
  • przekształcenia spółek
  • zagadnienia rynku kapitałowego
  • porządzanie umów z członkami organów spółek handlowych
  • przygotowanie i odbywanie zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń akcjonariuszy
  • reprezentacja w sporach wynikających z uczestnictwa w spółkach, w tym również w postępowania mediacyjnych
  • opracowywanie rozwiązań podatkowych

OsobY kontaktowe

Dr. Georg Jaster
jaster@tigges.legal 
+49 211 8687 145

Georg Schmidt 
schmidt@tigges.legal
+49 211 8687 175

Dr. Dominik Wagner, LL.M.
wagner@tigges.legal
+49 211 8687 125

Dr. Jan Hermeling
hermeling@tigges.legal
+49 211 8687 138

Marius Rosenberg
rosenberg@tigges.legal
+49 211 8687 220

Dr. Michael Tigges, LL.M., M.M.
tigges@tigges.legal
+49 211 8687 178

Tomasz Baron, LL.M.
hermeling@tigges.legal
+49 211 8687 128

Christian Schon
schon@tigges.legal
+49 211 8687 284

Skontaktuj się z nami!

Teaser Gesellschaftsrecht M&A

Aktualności Polish Desk

Aktualności

24.03.2021

Fuzje i przejęcia (M&A) jako akcelerator wejścia na rynek niemiecki

W naszym ostatnim artykule przedstawiliśmy możliwość wejścia na rynek niemiecki poprzez założenie własnej spółki GmbH. Alternatywnym sposobem wejścia na rynek, określanym czasami drogą królewską, jest przejęcie już istniejącej firmy.

 

Więcej >

Aktualności